top of page
1631963391535.png

Děkujeme za odeslání!

Nahý Šepot

kapela veselé deprese

Kapela vznikla cca v roce 1996, iniciativou „otců zakladatelů“ = MKH, klávesy a vokál a Jarda Košan – kytara, z doprovodného orchestru k muzikálu „Píseň pro Trubadůra“ jako kapela Mordor. Vzhledem k tomu, že se tento název poněkud nevžil a již existovala slavnější kapela Mordochór byl přijat nakonec název, pod kterým však bylo již v roce 1994 vydáno MKH synth album „Laurien Lassi Súrinen“ (to je elfštinou na motivy knihy Pána prstenů a znamená to – Zlatavé padající listí v Lothlórienu) a který zněl – The Naked Murmur. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli název český, byl tento posléze přeložen na NAHÝ ŠEPOT.

Trvalo dlouho než kapela dostala svoji tvář, mnoho a mnoho lidí přišlo a odešlo, někteří se vrátili, jiní v dobrém vzpomínají a někdo taky ne. Divoký underground.

První demo nahrané v garáži se jmenovalo DEMOON. Následovalo art punkové období s písněmi – Šroubárna, Don Špagát a pod.

Další oficiální CD neslo hrdý název: MMMCCCXXXIII. (Donedávna v prodeji Amazonu, fakt..) Složení kapely: MKH, Jarda Košan, Eda Zábřeský basa a Tomáš Procházka bicí. Po tomto počinu přijat pěvec Kamil Bureš. Následovalo „artrockové“ období reprezentované CD NAHÝ ŠEPOT (Ranní tramvaj, Melodie, Kruhy světa) a byly i pořízeny nějaké videoklipy, dnes již ztraceny, na kterých účinkoval i první zpěvák Petr Žižka. Potom při koncertě v Motoráji opilý zvukař padl při produkci na mix, dal všechny šavle hore, ozval se pískot, a Kamilovi začala téct krev z uší. A bylo po zpěvákovi.

Následný pokus nahradit ho a pokračovat jako kapela Hathor nebyl vcelku tím pravým ořechovým a tak se rozjeli konkurzy...

Nejproduktivnější poprockové období bylo v obsazení: MKH, Jarda Košan, Pavlína Vyoralová - zpěv, Milan Vondrouš - basa, Tomáš Procházka - bicí. Nic netrvá věčně a v kapele nastala umělecká odúmrť. Postupně jsme se rozešli do nových projektů.

Tehdy vznikl projekt KOHA do kterého nastoupil (mimo klasické dvojky MKH + JK) Jakub Kozel na basu a zpěvu se ujal Petr Josef Hodys, který následně s námi putoval dalšími formacemi až do dnes jako zpěvák, organizátor, kamarád a milovník borovičky!

Písně šepotu dále zněly v kapele Melmoth (členové: MKH, Jarda Košan, Jakub Effenberger – basa, Jakub Kozel – zpěv a kytara, Jarda Roček – bicí) toto období bylo reprezentováno CD: 121212. Avšak i toto seskupení doznalo tvůrčích trhlin a rozešlo se.

Tehdy byl obnoven původní název kapely – NAHÝ ŠEPOT. V složení: MKH, Jarda Košan, Milan Stránský – basa, Jarda Roček – bicí, jsme odehráli dvě sezony. Ke konci s námi vystupoval zpěvák Miloš Barcal. Poslední koncert jsme odehráli s kapelou Abraxas v klubu Prdel v Berouně. Následně ze zdravotních důvodů odstoupili někteří členové a zůstali jsme MKH+Jarda Košan sami .-(

Na pomoc nám přišli staří známí – Milan Vondrouš (Mike Hole) na basu a Michael Gallo – bicí ( který hrál s MKH v legendární kapele Smoked Mirror). A posléze se objevil na pozici zpěváka Dan Labašta (rovněž z kapely Smoked Mirror). Bylo vytvořeno CD "Magor", které se ovšem nedočkalo vylisování a tak existuje pouze jako virtuální MP3 soubory. Odehrálo se několik koncertů a náhle odešel z rodinných motivů Michael Gallo. Později také Dan.

Nu a jsme už pomalu při dnešku... Do kapely nastoupil a prozářil náš strnulý vývoj bubeník všemi bubny protřelý Honza Matoušek. A tak jsme poněkud ke stáru ztvrdli...a jsme nyní kapela hrající rock a hardrock jejíž hudební produkce a tvorba je ale stále specifická a typicky vesele depresivní.

Konečně jsme po delší době vytvořili zatím poslední CD "Otroci" které zase po delší době bude mít fyzickou podobu !!!!!! Což jsme si malovali v roce 2020 a následně přišel vir....

Na postu mistra basů nově nastoupil skvělý Petr Jindra.

Obnovujeme nově vše v roce 2021 a snad to konečně nikdo nezakáže

 

NAHÝ ŠEPOT  - THE NAKED MURMUR 2021

styl: Durum Petram ( latinsky Hard Rock )

Michal Karel Hamouz - klávesy, zpěv

Jarda Košan - kytara

Petr Jindra - basa 

Honza Matoušek "Mates" - bicí, vokály

Tlačítko
bottom of page